Sektörler - Yaşalar Kalıp

Sektörler

Otomotiv

Yaşalar Kalıp 40 yıllık otomotiv tecrübesi ile, bir çok dev Otomotiv OEM ve Tear 1 için yüzlerce parça farklı parça üretip, başta Almanya olmak üzere Avrupa’nın bir çok ülkesine sevk etmektedir. Başlıca üretilen komponentler; Şasi Parçaları Gövde Parçaları Emniyet Parçaları Araç Koltuğu Parçaları Sunroof Parçaları

Hafif ve Ağır Ticari Araçlar

Avrupanın en büyük ticari araç ana sanayilerine 10 gramlık küçük bir parçadan, 1 tonluk kaynaklı şasi parçasına kadar 2000 inin üzerinde farklı komponent üretiyoruz. Bunun yanında ürün geliştirmede müşterilerimize Ar-Ge desteği sağlıyoruz. En iyi ve en uygun maliyetli parça ortaya çıkana kadar iyileştirme çalışmalarını birlikte yapıyoruz. Şasi Üst Yapı Kayar Üst Çatı Parçaları Tampon Ön Panel Dorse Yan ve Arka Kapakları Merdiven

Araç Üstü Taşıma Sistemleri

Kayak Taşıyıcı, Çatı Portbagajı ve Bisiklet taşıyıcı sistemlerinin metal parçalarının üretimini gerçekleştiriyoruz. Bu parçalar araç dışında kullanıldığı için sağlamlık ve kalite en önemli kriterlerdir. Bu nedenle 20 yıldır sektörün önemli oyuncuları bizi tercih ediyor.

Uçak Sanayi-Koltuk Sistemleri

Uçak sanayi, standartları en zor sektörlerin başında gelir. Uçak koltukları, uçaklarda can güvenliği ve konfor için özel tasarlanan bir üründür. Biz de dünyada 13 uçak koltuğu üreticisinden biri olan yerli koltuk üreticisi müşterimiz için alüminyum parçalar üretiyoruz.

Savunma Sanayi

Başta Israil olmak üzere bir çok müşterimiz için Savunma Sanayi parçaları üretip sevk ediyoruz. Ülkemizin Savunma sanayi ihracatına önemli katkılar sağlıyoruz.

Stadyum Koltuğu ve Metal Bariyer Sistemleri

30 yılda ürettiğimiz 400 bin stadyum koltuğu metal aksamları Avrupanın dev kulüplerinin stadyumularını süslüyor. Allianz Arena(Bayern Münih), Atletico Madrid, Sevilla, St. Petersburg, Austria Wien, Barcelona-Johann Cryuf bunlardan sadece bir kaçı.

Solar Enerji Sistemleri

Yeşil enerji artan sera gazı salınımı nedeniyle 21. yüzyılda daha da önem kazandı. Biz de gezegenimizi korumaya katkı sağlamak için saha ve çatı uygulamalarında, projeye özel birçok parçanın üretimi gerçekleştiriyoruz. Son teknoloji makinelerimiz sayesinde Türkiye’de güneşi takip eden montaj sistemleri için metal ekipman üretebilen tek fabrikayız. Tüm parçalarımız Sıcak Daldırma Galvaniz işlemlerinden geçerek uzun yıllar korozyona uğramadan çalışmaktadır.

Akıllı Tahta Montaj Sistemleri

Okullarda, toplantı salonları ve konferans salonlarında kullanılan dokunmatik yazı tahtalarının ergonomik kullanımını sağlayan sistemler üretip Avrupa’ya ihraç ediyoruz. Bugüne kadar 20.000 inin üzerinde sistem kurulmuş olup hala ilk günkü gibi kullanılmaktadır.