Teknoloji - Yaşalar Kalıp
Teknoloji Yasalar Kopya Kopya

Teknoloji

Kalıp Aparat ve Mastar Üretimi

YAŞALAR kendi üretim teknolojilerini üretebilen bir kuruluştur. Bizi rakiplerimizden ayıran en önemli farkımız, deneyimli kadromuz ve güçlü makine parkurumuz sayesinde müşterilerimizden gelen projeleri fabrika sahası içerisinde entegre bir şekilde yapabilme potansiyelimizdir. Kullandığımız tasarım ve simülasyon programları ile kalıplarımızı ve fikstürlerimizi kendimiz tasarlayıp, kendi makine parkurumuzda üretimini gerçekleştirebiliyoruz. Kalıphane bölümümüzde ; cnc dik işleme merkezi, satıh taşlama, üniversal freze tezgahları, üniversal torna ve yardımcı makinelerimiz mevcut. Bu yüksek teknolojili makineler ive deneyimli teknik kadromuz ile zorlu projelerin istenilen kalite ve termin içerisinde gerçekleştirebiliyoruz.

Pres

Yaşalar pres hattımızda 10 tondan 315 tona kadar 20 adet eksantrik ve hidrolik pres tezgahı hattımızda bulunmaktadır. Tasarladığımız ve ürettiğimiz kalıplar, tecrübeli personel ve hassas pres tezgahlarımız ile birleşerek kaliteli ürünler ortaya çıkarmaktadır. Başlıca presleme işlemlerimiz arasında; delme, dilme, kesme, ütüleme, tıraşlama, çapak alma, kalibre etme vb. şekil verme işlemleri görülmektedir.
Press Scaled
Kaynak Scaled 370x493

Manuel ve Robotik Gaz Altı Kaynak Hattı, Punta Kaynak Hattı

Diğer proseslerimizde işlenmiş parçaların birbirine kaynak işlemi manuel ve robotik kaynak makinelerimizle hassas bir şekilde yapılabilmektedir. ISO-3834 ve ISO 1090-2 sertifikaları ile kalitemiz belgelendirmiştir. Firmamızda Sac, Paslanmaz sac, Galvanizli sac ve Alüminyumdan üretilen parçalar bir şekilde kaynatılabilmektedir. İşlem gören metallerin yüzey işlemleri için vibrasyon ve kumlama ünitelerimiz mevcut. Üretim tesisimizde ise 10 adet MIG/MAG ve Tig gazaltı kaynak tezgahları 4 adet Kaynak robotu tezgahları 4 adet Deşarlı ve Düz punta tezhgaları bulunmaktadır. Akredite kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen testler ve eğitimler ile, tüm kaynak personelimiz kaynakçı sertifikalarına sahiptir. Tüm tezgahlarımız belirli periyotlar ile yetkili kuruluşlar tarafından kalibrasyon edilmektedir.

Cnc Lazer Kesim ve Cnc Abkant Pres Hattı

Firmamız sac işleme teknolojileri alanında gelişmeleri yakından takip ederek makine parkurunu dizayn etmektedir. 

Cnc Lazer Kesim Hattımızda
2 KW – 1500 x 3000 Fiber Lazer Tezgahı
4KW – 1500 x 3000 Fiber Lazer Tezgahı
6 KW – 1500 x 3000 Fiber Lazer Tezgahı

30 mm e kadar çelik sac, 12 mm e kadar paslanmaz çelik , ve 10 mm kalınlığa kadar alüminyum sac
kesilebilmektedir.

Cnc Abkant Büküm Hattımızda
4100 mm -300 ton Cnc Abkant Pres
3100 mm 175 ton Cnc Abkant Pres
2100 mm 75 ton Cnc Abkant Pres

Son teknoloji ile donatılmış makinelerimiz ve uzman personelimiz sayesinde Cnc Lazer Kesim ve CNC Abkant Pres hattımızda yılda 3000 ton sac işlenmektedir.

Photo 2020 06 23 00 49 49 370x493
Ekran Resmi 2020 12 10 21.27.35

Boru Profil Şekillendirme

Yaşalar Kalıp, boru – profil şekillendirme hizmetlerinde yenilikçi, kaliteli ve güçlü konumda olmayı sürdürmeye devam edecektir. Üretim Tesisimizde ise; 2 adet daire testere tezgahları 1 adet şerit testere tezgahı, 1 adet CNC boru profil büküm tezgahı 1 adet NC Profil hatveli delik presi İle profil ve borulara sınırsız şekil verilmektedir.

Montaj

“Akıllı Tahta ve Yazı tahtaları hareket sistemleri” ürün grubunun bileşenleri komple montajlanmış ve kuruluma hazır şekilde fabrikadan müşteriye sevk edilmektedir. Aluminyum ve çelik parçaların birleştirilmesi bünyemizdeki montaj hatlarında tecrübeli personel ile gerçekleştirilmektedir.
Photo 2020 06 23 00 49 02 1024x682